Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy często zadawane przez klientów pytania, które pomogą ułatwić Państwu podjęcie właściwej decyzji.

Odpowiedź

Prowadzimy doradztwo w zakresie ustalania przyczyn zawilgocenia oraz dobrania odpowiednich metod do szybkiego i skutecznego usunięcia problemu. Klient nie musi samodzielnie rozwiązywać swoich problemów.
Koszt naszej usługi (materiał i wykonanie) będzie dla klienta tańszy niż samodzielne kupienie popularnych materiałów izolacyjnych dostępnych w marketach budowlanych i samodzielnie wykonanie.( dotyczy izolacji poziomych i pionowych bezwykopowych). Ponadto oferujemy to, czego nie otrzymacie Państwo w hurtowni budowlanej: długoletnią gwarancję na wykonana usługę.
Posiadamy ponad 25 lat doświadczeń w osuszaniu budynków. Osuszane przez nas obiekty można zobaczyć i sprawdzić skuteczność naszego długoletniego działania.

Odpowiedź

Producenci materiałów iniekcyjnych podają ilości technologiczne zużycia środków obliczonych w warunkach laboratoryjnych. Mury w starych budynkach posiadają często rozwarstwienia, pory, szczeliny, pustki, nieszczelne fugi. Skutkuje to znacznie zwiększonym zużyciem materiałów w stosunku do danych z instrukcji technicznych. Stosowanie w tych warunkach ilości technologicznych nie zapewnia prawidłowej izolacji muru, niestety większość wykonawców poprzestaje na tym, aby ograniczyć koszty i nie dopłacić do interesu. W naszych pracach nie stosujemy terminu „ilości technologiczne” i używamy takich ilości materiałów, aby skutecznie wytworzyć izolację w każdym typie muru. A przy tym koszt naszej usługi (materiał plus wykonanie)będą dla Państwa tańsze niż cena materiałów iniekcyjnych dostępnych w hurtowniach budowlanych.

Odpowiedź

Wystarczy zmierzyć grubość i długość murów oraz rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany. Następnie skontaktować się z nam podając nazwę miejscowości wykonania prac.

tel. kom.601 505 501
Infolinia 801 500 115
e-mail: info@osuszanie.info

Odpowiedź

Wilgotna ściana tak samo jak mokre ubranie nie trzyma ciepła. Rachunki za ogrzewanie mogą być wyższe nawet o 100%. Substancją budowlana ulega destrukcji, występuje zagrzybienie i zły mikroklimat. Wartość nieruchomości maleje o kilkanaście procent.

Odpowiedź

Często po ociepleniu starych domów styropianem, ich zawilgocenie gwałtownie rośnie, ponieważ nie posiadają sprawnych izolacji przeciwwilgociowych a nowa warstwa termoizolacyjna nie pozwala na oddychanie murów. Odtworzenie izolacji powinno nastąpić dużo wcześniej niż ocieplenie budynku.

Odpowiedź

Wilgotne podłoże stanowi pożywkę dla grzybów i pleśni. Ich występowanie powoduje podrażnienia skóry, dolegliwości dróg oddechowych, zawroty głowy, zaburzenia pamięci, niebezpiecznych choroby nerwowe, a także rakotwórczość.

Odpowiedź

Po wykonaniu izolacji bezpłatnie pomagamy naszym klientom w prawidłowym doborze materiałów budowlanych oraz ich zastosowaniu, jeżeli planują dalszy szybki remont zawilgoconej nieruchomości. Nie można przeprowadzić gruntownego remontu mocno zawilgoconego budynku bez choćby kosmetycznych robót uzupełniających.

Odpowiedź

Wilgotna ściana tak samo jak mokre ubranie nie trzyma ciepła. Rachunki za ogrzewanie mogą być wyższe nawet o 100%. Substancją budowlana ulega destrukcji, występuje zagrzybienie i zły mikroklimat. Wartość nieruchomości maleje o kilkanaście procent.

Jeśli masz problem z wilgocią w domu ... Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Ebook do pobrania