Osuszanie budynków > Iniekcja Ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa to jedna z popularnych metod odtwarzania hydroizolacji budynku. Stosuje się ją przede wszystkim do tamowania przecieków i naprawy powierzchownych uszkodzeń, takich jak rysy na betonowej powierzchni. Z kolei iniekcja krystaliczna zapewnia długotrwałe rezultaty, sprawdza się znakomicie w walce z wilgocią kapilarną, zaciąganą przez konstrukcję z gruntu. W firmie Hydrobloker zawsze stosujemy najskuteczniejsze, najtrwalsze i najbardziej opłacalne metody. Iniekcja ciśnieniowa polega na wywierceniu niewielkich otworów, podłączeniu iniektorów – nazywanych również pakerami – i wtłoczeniu przez nie substancji uszczelniającej, penetrującej do 2-3 centymetrów w głąb muru. Dobór materiału uzależniony jest od budulca, stopnia zawilgocenia, potrzebnego zakresu hydroizolacji i wielu innych czynników: jeden zabieg wystarczy na ok. 5-8 lat. Iniekcja krystaliczna bazuje na dyfuzji aktywatorów krzemionkowych, wypełniających i przenikających puste przestrzenie wewnątrz murów. Z fachowych usług Hydrobloker skorzystało już wiele osób zamieszkujących Śląsk oraz firm i instytucji w regionie.

Iniekcja krystaliczna redukuje koszty odtworzenia hydroizolacji. Trwa krócej niż iniekcja ciśnieniowa, a przynosi trwalsze efekty

Są oczywiście sytuacje, w których przeprowadzenie samej iniekcji krystalicznej nie wystarczy i konieczne będzie zastosowanie jeszcze bardziej inwazyjnych metod osuszania budynków. Dlatego nigdy nie przesądzamy z góry, że prace nad hydroizolacją przeprowadzimy w taki, a nie inny sposób – zwłaszcza na Śląsku, gdzie spotykaliśmy się z najróżniejszymi obiektami i sytuacjami. W Hydrobloker najpierw ustalamy dokładną przyczynę nadmiernego zawilgocenia, dopiero potem decydujemy o przeprowadzeniu iniekcji krystalicznej lub podjęciu innych działań – iniekcja ciśnieniowa to rzadkość, od tej metody się odchodzi. Za każdym razem dobieramy środki adekwatnie do warunków panujących w danym budynku. Iniekcja krystaliczna cechuje się wysoką skutecznością, wzmacnia mury poprzez wypełnianie kapilar. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dobrze znamy Śląsk, korzystamy z nowoczesnego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Do tak precyzyjnej operacji, jaką jest iniekcja krystaliczna, potrzeba niezawodnych urządzeń, a także dopasowanej zaprawy iniekcyjnej: na przykład żywicy poliuretanowej, akrylowej, epoksydowej, krzemianów czy zaczynu cementowego. Hydrobloker ma na stanie wszystko, czego potrzeba, by osiągać doskonałe i trwałe rezultaty. Warto podkreślić, że prawidłowa iniekcja krystaliczna fundamentów stanowi doskonałe rozwiązanie w budynkach o starszej konstrukcji. Tam, gdzie hydroizolacja jest już mocno naruszona lub w ogóle nie było warstw zabezpieczających przed wilgocią. Ceny za iniekcje krystaliczne lub ciśnieniowe ustalamy zawsze indywidualnie – zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy, którzy po konsultacjach udzielą szczegółowych informacji!

Jeśli masz problem z wilgocią w domu ... Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Ebook do pobrania